Moje první linka

01.12.2018

Psala se sobota 1/12/2018 a já dostal svou první linku.
Pravda, tato linka není nijak náročná a o víkendu byl jízdní řád na pohodu.
I tak se stalo pár zajímavostí, které mi ten den obzvláštnily.

V garážích jsem se usadil za volant a připravoval se k výjezdu - karta do tachografu OK, ale při pokusu se přihlásit kartou řidiče do kasy, se objevily první problémy. Řidič (zatím) nenalezen. Naštěstí jsem nafasoval poslední univerzální kartu, na kterou jsem mohl jet.

Odjezd dle jízdního řádu byl v 8:20. Měl bych spíše napsat - měl být.
Střídal jsem se s kolegou a když jsme byli na garáži, tak jsem mu nechal na stole puťovky, které měl vzít sebou. No a co se nestalo. Z garáží jsem vyjel i s kolegou (vezl jsem ho domů) s časovou rezervou, abych stihl dojezd na AN, naložit cestující a ještě mít tak 2-3 minutky do odjezdu. Tímto bych chtěl poděkovat dispečerovi, který nám stihl zavolat, že nám tam leží puťovky a já se stihl krásné otočit a dojet si pro ně. Tím se samozřejmě nabral skluz. Ještě štěstí, že na konečné jsem měl více jak hodinu pauzu (to zpoždění nebylo tak extrémní, jak by se mohlo zdát).

Všichni jsme se zasmáli a jelo se dál.

Na konečnou jsem dojel už v klidu. Když jsem dělal pauzu, tak nám začalo lehce sněžit a cesty klouzat. Pro mě jako nezkušeného to bylo upoznornění jet opatrně (bohužel ještě nedokážu některé věci rozpoznat).

Do Přerova se i tak jelo v pohodě. Ale co čert nechtěl, těsně před konečnou jsem měl málem nezaviněnou dopravní nehodu, kdy na mostě (2 + 2 pruhy) se vedle mě napojilo osobní auto a jak všichni řidiči autobusů vědí, kdo spěchá a předjíždí hned odpočuje . Zřejmě paní pospíchala na slevy do supermarketu a udělala mi tak prasáckou myšku, že mi nezbylo nic jiného než dupnout na brzdu a troubit, ale ani náznak omluvy (ani jsme ji nečekal). Naštěstí jsem měl ve voze jen pár cestujících, kterým se nic nestalo.

Zbytek dne se pak už nesl v klidném duchu. Akorát v prvním nedělním spoji se mi paní stěžovala (slušně), ať jedu příště tak, aby stihla přípoj MHD.

Pokud neznám trasu a další souvislosti, tak bohužel nemohu sloužit.