PODZIMNÍ JEŽDĚNÍ

12.11.2019

Přináším Vám krátké podzimní poohlednutí ....

Podzim na Přerovsku byl a je letos poněkud proměnlivý. Sluníčko střídá déšť a mraky - zkrátka podzim :-)). Ale Babí léto se opravdu vyvedlo.

Během období září, říjen jsem hostoval na linkách 511, 515, 516 a 523.

Nic mimořádného se nědělo, až na linku 523.

Linka a turnus je v pohodě, s tím jsem byl nejvíce spokojený a navíc se jednalo o tzv. jednodenku (turnus pro 1 řidiče - 1 směna).

Střídal jsem kolegu, který se ve volném čase věnuje kouzlení a to už jsem věděl, že se nudit nebudu. A taky, že ne. Starší SORka C12, se kterou se mi jezdilo velmi dobře, byla začarovaná.

Zvláště po ránu a v místech, kde jsem to vůbec nepotřeboval, začala stávkovat.

Blíkání, zhasínání, zamrzlé budíky - zkrátka "komunikejšn brejk".

Pro neznalé to znamená, že se jedná o poruchu přístrojové desky (dle mě vadný kontakt, ukostření či studený spoj - dílna řešila výměnu celé PD). Závada se vždy projevila po ránu nebo i v průběhu dne a zvláštní bylo, že se projevila pouze ve spojitosti s vlhkem či chladem.

Nejdřve se závada projevila tím, že spadla ručička rychloměru, rožnul se výstažný trojúhleník.

Vozidlo bylo normálně pojízdné, ale s touto závadou nebylo možné otevírat dveře. Vždy se musel zhasnout motor a znovu nastartovat - většinou to pomohlo, ale občas jsem musel tento postup opakovat i na 2x 3x.

Jezdil jsem takto 14 dnů. Někdy se závada neprojevila vůbec, někdy i několikrát denně a někdy jen v nejvytíženější spoje. Což jistě potěší každého řidiče a nejen autobusu.

Den před výměnou vozu (do té doby žádný náhradní vůz nebyl k dispozici) se projevila další závada a to, že se rozblikal výstraždný trojúhelník a spadly ručičky u otáčkoměru, palivoměru a teploměru.

Hold začarovaný autobus :-D.

Přikládám i dvě fotky se závadou. 

Po výměně vozu jsem dostal SOR C10.5, se kterým jsem už spokojený vůbec nebyl.

Ale ten jsem měl naštěstí jen poslední dva dny svého turnusového týdne.


To by moje kouzelné ježdění. Dál se nic již zásadního nedělo (naštěstí).

Připravuji pro Vás i další video ZÁŽITKY Z CEST.

Jinak další zajimavostí je nebo spíše byla krásná autobusová zastávka Kozlov, kasárna, do doby, než ji sestřelil osobní automobil.